March 2014

sluníčko svítí a roste kvítí

22. march 2014 at 20:05 | Ronnie. |  SNIPPETS OF MY LIFE
Přírodní zázrak, něco okouzlujícího a uklidňujícího.
Trochu ironie, když je teď venku zataženo, prší a je bouřka, která by mohla trvat klidně celý týden, protože díky ní se mi zachtělo zase něco napsat. Mám za sebou první týden po prázdninách, a hned se mi zastesklo po tom bezstarostném pocitu volna. Moje nervy se opět začínají připravovat na dalších 5 stresujících dní, protože jak bývá zvykem, sobota je tatam, a neděle je vždycky taková pochmurná a uteče ještě rychleji.

Zjistila jsem, že mě nucené focení nebaví a unavuje. Proto bych se tím asi nedokázala živit (jak jsem si kdysi dávno myslela). A taky jsem udělala chybu s dalším zapojením do fotosoutěže. Jenže jistý pan učitel mě do toho pořád tlačil, i když si asi neuvědomuje, že mé fotky jsou vždy jen jedny ze sta pokusů, které zrovna vypadají úctyhodně. Proto jsem si pak připadala blbě mezi ostatními studenty, kteří prostě mají jistý přehled o tom kdy použít vysoké a nízké clonové číslo apod. Občas si říkám, že nemám právo vlastnit zrcadlovku s mými (ne)znalostmi. Připadá mi, že se focení stalo spíše záležitostí čísel a techniky, než prostým zachycením okamžiku.

Kdo by řekl, že alkohol (do jisté míry) sbližuje? Lidi v tom divném opojení vypouštějí z úst věci, které by v sobě jinak dusili. Musím říct, že jsem za to vděčná. Jinak bych nikdy neporozuměla lidem, kteří jsou pro mě důležití. Těším se až zas budeme pozorovat hvězdy a přitom jen tak přemýšlet nad smyslem života. Až se znovu budeme v té zimě choulet v křeslech a naslouchat si. Až bude taková tma, že si nebudeme muset navzájem nahlížet do očí plných slz, které jsme nikdy nechtěli nechat stékat po tvářích. Těším se. Protože v tu chvíli ze mě opadla všechna tíha. Protože v tu chvíli jsem si uvědomila, že mě někdo chápe. Že nejsem sama. A i když každý řešíme naprosto odlišné problémy, jsme v tom spolu.

I was thinkin' about you, thinkin' about me, thinkin' about us
where we gonna be
open my eyes,
and it was only just a dream


Po dlouhé době se k ní vracím, a pořád mám ten hřejivý pocit. Ach, staré dobré časy. Poslouchám, a na rtech mi opět pohrává úsměv.

Nový život 13. část

2. march 2014 at 22:20 | Ronnie. |  Nový život
Tak, po dlouhé době se vracím k této povídce. Zkrátka jsem dostala chuť zase něco splácat, a je to tu. Snad se mi s dopisováním dílů bude dařit líp než předtím, a Nový život si najde znovu nějaké čtenáře :-)

O PÁR LET POZDĚJI V AUSTRÁLII
Tři roky. Dost dlouhá doba na zahojení ran. Fyzických možná, ale duševních ne. Tři dlouhé roky uplynuly ode dne, který všechno změnil. Který změnil mě. Teď jsem dospělá a začínám nový život na vysoké. Zítra už budu zpátky v Americe. A vím, že okovy minulosti mě budou svírat ještě dlouhou dobu, ale chci to tak. Tam jsem doma, tam jsem strávila nejkrásnější roky mého života. Poperu se s tím.