March 2013

pár zklamání na úvod, ale jinak v pohodě

29. march 2013 at 19:47 | Ronnie. |  SNIPPETS OF MY LIFE

ta francouzština je parfait (kamarád překladač)

Život je plný zklamaní. Větších i menších. Menších v případě, kdy se rozhodnete umýt podlahu, ale gumové rukavice jsou roztrhlé, a tak musíte do té špinavé vody sahat holýma rukama. Větších v případě, že se dozvíte, že vaše cesta do Francie je zrušená. V tu chvíli jsem si jen říkala "Proč já?" Jenže mi opravdu není přáno. A tak jsem udělala jediné co jsem mohla udělat. Práskla jsem za sebou dveřmi, pustila hudbu, volume na 100% a tančila. Možná jako idiot, ale dostala jsem ze sebe všechnu tu negativní energii a hned se cítila lépe.

Tanec je komunikace mezi tělem a duší. Vyjadřuje to, na co slova nestačí.- Ruth Saint Denis

No abych stručně shrnula- tento týden byl všelijaký. V pondělí jsem čekala ve škole celkem fiasko, protože jsem měla být zkoušená (teda jsem s tím spíš počítala) z chemie, ale nakonec nám jen rozdala opravené testy a já dostala za 1, takže paráda. Dále měla být němčina, ale odpadla, takže mi spadl další kámen ze srdce a navíc byla volná hodina, supeer. Potom dějepis, kde zkoušení nechala až na další den, uf, to jsem si myslela, že mám štěstí..jenže, potom byla biologie. Zkoušel mě, a ještě J., která chyběla taky. M. a E. se vymluvily, mrchy:D No, u J. jsem všechny odpovědi věděla a ona dostala 1-. Potom jsem šla já, a něco jsem nevěděla, něco jo, takže 2-. Nejhorší na tom ale bylo, že já jsem strávila nad učením neděli i skoro celý pondělí a ona to "jen projela" před hodinou a má lepší známku jak já. Pche, to je spravedlnost.

1. nejlepší pizzaa 2.moje vlasy se dostaly Mary do rukou aneb. rybí cop trochu jinak:D

Co se týče úterý, tak to jsme hned první hodinu psali z fyziky, a učitel mě načapal při podvádění, ale tahák mi nesebral, a já normálně dokončila test:D zajímavé. Potom tam dělal pokus s laserem a k tomu si zapálil cigaretu a prej, že je to opravdu jen kvůli pokusu, no, akorát pak ze mě ta sračka (s prominutím) byla táhnout, ble. Navíc tam měl malou kádinku mléka, ale nikdo nevěřil, že to je mléko:D vypadalo to skutečně jako něco jiného. If you know what I mean. Hm, whatever. Potom jsme dvě hodiny psali slohovku z češtiny. Ach jak já je nenávidím. A to jinak psaní zbožňuju. Jenže když ona ta učitelka dá taková blbá témata vždycky. Každopádně mám za 2, takže paráda. O angličtině♥ nám učitel řekl, že budeme pokusní králíci a že vyzkoušíme nový způsob testování. what? No, přinesl takovou obří tašku, kterou jsem s pomocí své inteligence na první pohled pojmenovala lednička:D a uvnitř byly takové ovladače, které vypadaly jako Sonic (ten ježek či co) a jmenovaly se SMART, takže podle Mary jsou ty ovladače nejnovější smartphony. O dějepise jsem počítala s tím, že budu zkoušená, ale nakonec jsem nebyla a byla Mary. Já jsem s klukama dělala nějakou práci a odříkávala modlitbičku pokaždé, když vybírala nové studenty na zkoušení.

1. moje kráska:D:-* 2. učení němčiny (která stejnak odpadla-.-) a carrie diaries

Středa už byla opravdu jen o tom přežít den. První hodinu jsme měli a občanku a dívali se na nějaká videa, to jsem měla chuť umřít. Druhou hodinu musela učitelka odjet a tak jsme měli hodinu s třídním, který je jediný z mála učitelů, které nechci skopnout ze schodů. Má štěstí. Potom jsem byla domluvená s vedoucím ročníkovky, že se s ním sejdu a dozvím se známku právě z už zmíněné ročníkovky. No, řekl mi ať se stavím později. To jsem měla už ale fakt nervy a aby toho nebylo málo, tak mě šíleně naštvala Mary, ale důvod neřešte. Po dvou hodinách informatiky, na kterých nám učitel vysvětloval zásady správné prezentace (kupodivu jsem ho vydržela poslouchat, no budu to potřebovat u obhajoby ročníkovky) jsem doslova vystřelila z učebny za učitelem výtvarky neboli mým vedoucím a zeptala se ho na výsledky. Řekl mi, že se mu práce líbila, a že jí vlastně ani nemá moc vytknout. Teoretická část byla podle jeho slov solidní, což mu nemohu nějak vyčítat, ale to slovo se mi nelíbí. Co se týče praktické části, tak ta byla prý moc pěkná. Takže za 1. Třikrát hurá. Jenže to ještě není všechno. Zbývá mi známka od oponenta a z obhajoby, z toho se udělá průměr, a teprve pak budu vědět tu výslednou známku, ještě BOHUŽEL není konec. Ale mohu říci, že jsem sama se sebou spokojená. Už jen proto, že jsem s fotografováním neměla vůbec žádné skušenosti, tedy spíše focení se zrcadlovkou. Ale zvládla jsem to a teď už teda jen obhajoba. Pokud se nezhroutím v návalu stresu, bude to první úspěch.

1. když se někdo jako já a Mary rozhodnou někomu pomáhat s animací (úkolem bylo kreslit panáčka a vytvářet animaci pomocí fotek) no a takhle to dopadlo:D) 2. a testování na angličtině pomocí smart founů

No a čtvrtkem odstartovaly velikonoční prázdniny. Zatím se ale nic zvláštního nedělo. Až tedy na moji zrušenou Francii, tím pádem zatím jedinou šanci jak vidět Paříž. S mamkou jsem si o tom povídala a ta mi slíbila, že mi to vynahradí. Bohužel jak znám oba mé rodiče, žádné vynahrazování se konat nebude. Kéž bych tak odjela na střední. Bohužel ani to se konat nebude. Zatím ten život celkem stojí za houby.

Páni, docela jsem se s tím psaním rozjela:D takže gratuluji kdo se dostal přes to všechno až sem. Zítra čekejte opět článek (doufám) a STAY STRONG♥


Mějte se miláčci♥, Ronnie

Still life, feelings.

18. march 2013 at 20:56 | Ronnie. |  PHOTOBLOG
Tak již dlouhou dobu bloumám nad tím, jaký zajímavý článek vám sem sepsat. Měla jsem plno nápadů, ale jelikož jsem koza líná, tak se nějak nedaří nějaký ten úžasnědokonalý nápad zrealizovat. No, a proto tu dnes pro vás mám pár mých fotek, které byly součástí mé ročníkové práce (prostě jen na našem gymplu musí mít deváťáci ročníkovku-.-). Ročníkovka se skládala z teoretické a praktické části, ve které jsem měla právě pořídit pár fotek na téma pocity. Za prvé: Netvrdím ale, že pocity, které ve mě vzbuzují následující fotografie budou na první pohled patrné. Je totiž potřeba se nad fotografií trochu zamyslet. Ne si jenom říci: "Tahle váza s jablkem má jako vyjadřovat nějaký pocity?" No, skutečně pro vás nemusí. Nebo také mohou, jenže naprosto jiné než pro mne. A to byl můj cíl. Nechtěla jsem, aby si každý měl myslet to, co ta fotka má vyjadřovat, ale aby se nad tím pokusil zamyslet a zjistit, jak fotka působí na něj samotného. A to je podle mne krása zátiší. Nejsou to jen vkusně naaranžované předměty, pro někoho je to něco mnohem víc.

Elegance

Chudoba

Originalita

Pohoda

Tajemno

Zoufalství


Ano, vím, že některé fotky již byly publikovány, ale nyní jsem vám chtěla ukázat úplnou finální verzi. Jo a omluvte hned na úvod takové promlouvání do dušičky, sama nevím odkud se to ze mě hrne. Jsem amatér s velkým A prosímpekně.

Love ya♥

sometimes is everything really hard.

2. march 2013 at 22:15 | Ronnie. |  SNIPPETS OF MY LIFE

Nějak se mi nechce začínat pozdravem. Popravdě, ani nevim proč jsem ten blog.cz vůbec otevřela. Nevím o čem bych vám měla psát. O mém stereotypním životě, který už mě hrozně sere štve? A co bych měla psát? O tom jak každý den přijdu ze školy, najím se a pak se učím? Teda, to je opravdu šíleně zajímavé.

Někdy se až divím, jak moc je všechno nespravedlivý. Fakt. Ale to bych nerozebírala. Skončil mi poslední týden školy a příští týden volno. Ještě vymyslet co se bude podnikat a paráda. No jo, jenže to se snadněji řekne než udělá. Je zima, a moc možností co dělat není. Příští sobotu chcem jet s Mary do Prahy, ale vypadá to, že to nevýjde. No, uvidíme. A prosím gratulujte mi, protože jsem v čas dokončila a ve čtvrtek odevzdala ročníkovou práci, bez který bych neukončila devítku. No, ale nedělejme předčasné závěry. Pokud totiž nebude hodnocení alespoň na 3, tak je to všechno v háji. :D

Tak nějak mi dochází, že jakmile není škola, tak není co dělat. Nenávidim když mi většinu času zabírá učení. Dneska jsem se ale přemluvila, a vyrazila s rodinou pryč. Svítilo sluníčko, a tak jsem měla hned lepší náladu. A ta mi zůstala i přes rozbitá sluchátka a neustále žvanící sis. Což je opravdu úspěch. Ihned v pondělí si musím dojít nějaká sluchátka koupit. Bez hudby totiž ani ránu! A co jste dělali vy? :)

Mějte se.